Spotkanie Opłatkowe Środowisk Medycznych Archidiecezji Warszawskiej z udziałem Arcybiskupa Warszawskiego J. E. Kardynała Kazimierza Nycza, 25 stycznia 2022

Szanowni i Drodzy Państwo,

Czas pandemii spowodował, że w ubiegłym roku, Spotkanie Opłatkowe Środowisk Medycznych Archidiecezji Warszawskiej z udziałem Arcybiskupa Warszawskiego J. E. Kardynała Kazimierza Nycza nie odbyło się.

Obecna sytuacja pandemiczna, dzięki szczepieniom pozwala nam przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych mieć nadzieję na możliwość Spotkania Opłatkowego w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej.

Dzielę się z Państwem tą radością, przesyłając w załączniku Zaproszenie na to tradycyjne kolędowanie .

Spotkanie Opłatkowe uświetni jak co roku chór „ MEDICANTUS „.

Przy okazji zapraszam również Państwa  do udziału w Zespole Synodalnym Środowisk Medycznych Archidiecezji Warszawskiej.

Papież Franciszek zainicjował w kwietniu 2021 roku drogę synodalną całego Kościoła, która rozpoczęła się w październiku 2021 roku w każdym Kościele lokalnym.

Celem obecnego Synodu jest to, by :

 „ zrodziły się marzenia, powstały proroctwa i wizje, rozkwitły nadzieje, umocniła się ufność, zostały opatrzone rany, nawiązały się relacje, wstał świt nadziei, by uczono się nawzajem od siebie i budowano pozytywną wyobraźnię, która oświeci umysły, rozpali serca, przywróci rękom siły”,

 jak napisał w Dokumencie Przygotowawczym Papież Franciszek.

Spotkanie inicjujące Zespół Synodalny odbędzie się na godzinę przed Spotkaniem Opłatkowym, tzn dnia 25 stycznia 2022 roku o godzinie 17.00, w tej samej Sali Konferencyjnej, w której będzie miało miejsce Spotkanie Opłatkowe. Na spotkaniu tym przekażę niezbędne informacje dotyczące Synodu jak również zastanowimy się o sposobie uczestniczenia w nim Środowiska Medycznego.

W związku z Synodem przesyłam oprócz Zaproszenia na Spotkanie Opłatkowe, dwie informacje. Jedna dotyczy symboliki zawartej w logo Synodu, druga wyjaśnia, kto jest zaproszony do włączenia się w Synod. Obie pokazują nam jak niezwykłe są założenia obecnego Synodu i jak bardzo Papież Franciszek chce, aby przyczynił się on do twórczych rozwiązań dotyczących Kościoła i Świata.

Szanowni Państwo,

cieszę się bardzo na ten szczególny wieczór jaki wspólnie spędzimy z naszym Arcypasterzem. Uczyńmy wszystko aby Spotkanie to było dla nas wszystkich źródłem radości, światła i pokoju.

Ks. Władysław Duda

Dodaj komentarz